Αρχική σελίδα » Έρευνα και Ανάπτυξη » Διπλωματικές και λοιπές επιστημονικές Εργασίες

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Ο Επαγγελματικός Προσανατολισμός σε διάφορα πλαίσια», το οποίο διδάσκει η Διευθύντρια του ΠΜΣ Καθηγήτρια κα Δέσποινα Σιδηροπούλου-Δημακάκου, κατά το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2016-2017 πραγματοποιήθηκε μια συλλογική επιστημονική εργασία των φοιτητών του Προγράμματος που αφορά στις διαφορές μεταξύ coaching και mentoring.

Στο πλαίσιο του μαθήματος «Λήψη επαγγελματικών αποφάσεων:  Στρατηγικές και ανάπτυξη δεξιοτήτων», το οποίο διδάσκει η Διδάκτωρ κ. Κατερίνα Αργυροπούλου, κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2016-2017 πραγματοποιήθηκε συλλογική ερευνητική δραστηριότητα των φοιτητών του Προγράμματος με τίτλο:"Η λήψη επαγγελματικών αποφάσεων στην εποχή της πληροφορικής: Ο οραματισμός, η αυτοαποτελεσματικότητα και η δυνατότητα αλλαγής σταδιοδρομίας".